DLA

NIEJ

 

IDŹ

DLA

NIEGO

 

IDŹ

  951like
  350Wasze listy
 50Artykuły
  310Godziny szkoleń

poradnia ONline

Seks

Zwiększ satysfakcję z Waszych relacji intymnych

więcej

Seks

Zdrowe relacje

Zbuduj zdrowe i satysfkacjonujące Was oboje relacje

więcej

Zdrowe relacje

Wspólny Czas

Najlepsze pomysły na wspólnie spędzony czas

Więcej

Wspólny czas

 

Już za 9 dni znane wszystkim Święto Zakochanych...

I chociaż miałam przygotować dla Was zupełnie nową listę inspiracji Walentynkowych - stwierdziłam, że byłoby wielką szkodą gdybyście nie mieli okazji zobaczyć zeszłorocznych pomysłów na prezenty dla zakochanych. Dlatego doszłam do wniosku, że zmodyfikuje stary post, wzbogacając go o nowe idee i fotografie.

Mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś wyjątkowego na prezent dla swojej drugiej połowy!

 

Jak wiecie jestem jedną z tych, która wszem i wobec głosi pogląd, że miłość powinno pielęgnować się

cały rok... Ale czy to mi się podoba czy nie, to właśnie przede wszystkim 14 lutego cały świat szaleje na jej punkcie! Wszyscy, którzy celebrują to święto wyznają sobie uczucia, wręczają ozdobne kartki, kwiaty, cudowne upominki.  Kurierzy, florystyki, jubilerzy odnotowują  poczwórną liczbę zamówień,  restauracje pękają w szwach, w kinach grają komedie romantyczne, nawet teatr staje się modny. Na ulicach widać więcej trzymających się za ręce, więcej przytulających się, więcej obejmujących się, więcej całujących się... więcej zakochanych!

Nie wiem zupełnie, kiedy to się stało, ale uwielbiam tworzyć prezenty dla zakochanych... I chociaż ta idea została na chwile wyparta z mojej głowy, w tym roku wróciła do mnie ze zdwojoną siłą! I co tu dużo mówić - mam nadzieję, że już za kilka miesięcy będę mogła pokazać Wam pierwsze efekty wcielenia moich pomysłów w życie!

 

Tymczasem zapraszam Was jednak na klikanaście Walentynkowych inspiracji!

 

Jest mnóstwo pomysłów na własnoręczne kartki walentynkowe. Ta jednak podbiła moje serce najbardziej...Jest to:

Kartka w formacie A0

...która nie bez powodu jest taka duża. Zawiera ona w sobie oprócz cudownych wyznań wiele innych osobisty treści: zdjęcia, teksty, odciski ust, dłoni, stóp.

Jak ją przygotować?

Kartkę należy skleić z dwóch dużych kolorowych kartek (technicznych). Na początku przygotować cudowną okładkę, np. z samym napisem, z odbitymi stopami jak w inspiracji poniżej lub z innymi ciekawymi elementami jakie przyjdą Wam do głowy. Wewnątrz kartki należy wkleić zdjęcia…mogą one np. tworzyć historię Waszego poznania, albo np. przedstawić tylko ją/jego z dopiskami…„Kocham Cię za to, że: pięknie się uśmiechasz (zdjęcie z uśmiechem), robisz głupkowate miny (zdjęcie z miną) jesteś fantastycznym kierowcą (zdjęcie kiedy prowadzi auto), świetnie gotujesz (zdjęcie posiłku lub pichcącego partnera :D), że jesteś moja (zdjęcie razem), itp....

Może wydaje się banalne, ale kartka jest tak osobista i wzruszająca, że pamięta się o niej całe życie ;)

kulo1

 

List w butelce

Drugi cudowny pomysł na „kartkę” walentynkową, to list w butelce.

Jak przygotować?

Tutaj chyba nie muszę się rozpisywać: potrzebujemy butelki po winie, lub po dużym piwie, ściągamy z niej etykietę (na jej miejsce robimy swoją), a do środka wkładamy  zwinięty, opalony, własnoręcznie napisany list, wyznanie (warto sznureczkiem przypiąć do korka, żeby lepiej się wyciągał) – a w nim wszystko co czujecie, wszystko co wyjątkowe, piękne... J

Dla większej "autentyczności", a zarazem dodania do tego nutki humoru polecam pomysł mojego mężczyzny – a mianowicie nalać wodę do wanny i wrzucić tam butelkę…a później zawołać tą drugą osobę zdziwionym głosem „Kochanie widziałaś co nam pływa w Wannie?!” :D

Fotografia ze strony: http://plainvanillamom.com

 

 Kolorowe karteczki:

Tym razem zamiast do zapisywania ważny informacji posłużą nam do wyznawania bardzo ważnych uczuć! ;)

Jak przygotować?

Możemy przygotować kilka, kilkanaście karteczek w zależności od tego co chcemy na nich umieścić.

Pomysłów jest kilka:

- może to być coś w rodzaju kawałków „mapy” – a więc dopiero zebranie wszystkich karteczek będzie tworzyło całość, np. pierwsza naklejona w lodówce na ulubionym jogurcie: „Kochanie…dzisiaj chciałbym Ci powedzieć, że…” , druga: na łyżeczce do jogurtu :D „jesteś dla mnie kimś bardzo…” , trzecia: wewnątrz laptopa „wyjątkowym, cudownym, wspaniałym. Każdego dnia kiedy mogę zobaczyć uśmiech na Twojej twarzy to…”, czwarta przed drzwiami do łazienki, piąta na kabinie prysznicowej, szósta  w aucie na kierownicy, itd...

- lub po prostu jeden napis, np. w łazience na lustrze …”Cudownego dnia Przystojniaku - kocham Cię - ja Twoja najcudowniejsza, najwspanialsza…;)", itp.

- lub na każdej jednej karteczce, schowanej w różnych miejscach w domu inne pełne wyznanie: na pierwszej „Jesteś moją księżniczką” na drugiej „Jesteś moim sercem”, itp. – jeśli jednak zamierzamy je pochować w bardzo „dyskretnych” miejscach, z pewnością będzie potrzebna też mapa ze wskazówkami.

 Fotografia ze strony: http://inspiredbymysmile.blogspot.com/

 

Zakochane Kupony

Losy/Kupony to jeden z moich ulubionych pomysłów na prezent  walentynkowy ;) Można przygotować je szybko i dopasować do znanych nam potrzeb ukochanej/ukochanego.

Jak przygotować?

Przykładowe hasła kuponowe:

- Kupon Miłości uprawniający posiadacza do erotycznego masażu.

- Kupon Miłości… do ulubionej pieszczoty wykonanej przeze mnie.

- Kupon Miłości… do darmowego wyjścia ze mną na piwo (dowolna ilość kolejek – ja płacę ;)).

- Kupon Miłości…do obiadu i deseru, zrobionego przeze mnie w wybrany dzień.

- Kupon Miłości…do spania do 12:00.

- Kupon Miłości…do otrzymania śniadania do łożka.

- Kupon Miłości... do dnia spędzonego jak tylko zechcesz.

-Kupon Miłości…do zakończenia kłótni jednym klaśnięciem.

Można stworzyć oczywiście dowolną ilość kuponów  i podarować je ukochanej osobie  w wybrany przez siebie sposób. Oto kilka ciekawych alternatyw:

1. Podarować je w formie zwykłych kuponów, np. w własnoręcznie ozdobionym pudełku lub słoiku.

2. Podarować je w formie kartki walentynkowej, wewnątrz której zamiast wielu zdjęć, może być nasza szalona fotografia z dopiskiem „Bierz co chcesz…” ;)

3. I zrealizowane przeze mnie w tamtym roku, tzw. „jajka niespodzianki”  - najciekawsze, ale i najbardziej pracochłonne. Aby je wykonać, potrzebujecie tyle „ Kinder Jajek”  ile macie losów. Każde jajko, rozwijacie z papierka (delikatnie, aby go nie uszkodzić) à rozpoławiacie jajko (delikatnie nożem) à wyciągacie pojemniczek z zabawką (wyciągacie zabawkę, a zamiast niej wsadzacie do pojemniczka zwinięty los) à następnie płaskim nożem zamoczonym we wrzątku „głaszczecie” brzegi jajka i zlepiacie je z powrotem à zawijacie jajko ponownie w papierek (delikatnie, aby nie podrzeć) à wychodzi naprawdę idealnie J Tutaj załączam link do dokładnej instrukcji : Niespodzianka w Kider Jajku !

DSC 0174

 Fotografia ze strony: http://niecierpek.blogspot.com

 

Gazeta o "Histori Was”

Wspaniały prezent, aby świętować Walentynki już od rana, gdyż możecie wręczyć ją ukochanej osobie wraz z poranną kawą.

Jak przygotować?

Kupujecie zwykłą gazetę, którą przerabiacie na taką, aby przedstawiała np. historię Waszej znajomości – wklejacie Wasze zdjęcia, własny tekst, np. jak się poznaliście, jak to wygląda teraz, co mówią o Was inni, jakie są Wasze plany.

Prezent jest fantastyczny – zaskakujący i bardzo wzruszający! Wiem z autopsji ;)

Poniżej załączam jako inspiracje zdjęcie „dodatku do wyborczej”, który przygotowałam w związku z obroną magistra przez mojego Lubego :*

10430857 834413623255924 4885146248053548480 n

 

Słoik „ciepłych myśli”

Idealny prezent szczególnie dla kobiety ;)

Jak przygotować?

 Potrzebujemy 365 karteczek  (3 kolory) i duży słoik. Każdy kolor karteczki to inna kategoria „ciepłej myśli” np. żółte – wspólne wspomnienia, czerwone – powody dla których Cię kocham, zielone – cytaty i złote myśli. Każdą taką karteczkę zapełniamy tekstem i wsadzamy do słoika, na którym naklejamy legendę i „sposób użycia” prezentu.

Taka forma podarunku jest o tyle piękna, że jest to prezent na cały rok, gdyż  zasadą jest, aby wyciągać  po jednej karteczce na dzień! Tutaj załączam dokładną instrukcje: Idealny prezent

filing images 4c2b0ea778cb

Fotografia ze strony:  http://filing.pl/idealny-chlopak/

inna alternatywa..., której proces przygotowania wygląda bardzo podobnie to:

 

Słoik "100 Powodów Do Miłości..." 

  

Album Miłosny

Czyli historia pewnej miłości zawarta na tekturowych kartkach...

Jak przygotować?

Jak widzicie nie jest oklepany. Jest naprawdę ponadczasowy, ale co za tym idzie bardzo pracochłonny. Zdjęcia, teksty, koperty, dodatkowe ozdobniki - wszystko to tworzy wspaniałą całość, która z pewnością zaskoczy nie jedną osobę.

 Fotografia ze strony: http://www.artpasje.pl

 

Mapa Wspónych Podróży

To idealny pomysł dla zakochanych podróżników ;)

Jak przygotować?

Mapę możecie namalować na kupionym płótnie, wydrukować lub narysować na papierze. Następnie poznaznaczać na niej odwiedzone kraje i miasta, które zostały przez Was odwiedzone (te przez Nią, te przez Niego i te przez Was wspólnie, a także te, które dopiero planujecie odwiedzić). Następnie swtórzcie legendę, a dookoła mapy poprzyklejajcie zdjęcia z odwiedzonych przez Was krajów - w formie ramki, która sprawi dopełnieni całość!

 

 Fotografia ze strony: mygiftdna.pl

 

Tablica Wyznań

To prezent dla tych, którzy mają do zagospederowania dużą przestrzeń.

Jak przygotować?

Taką tablicę można kupić w sieci. Jest samoprzylepna i bardzo łatwo można ją przykleić i ściągnąć. Jeśli dobrze się poszuka jest naprawdę tania. Następnie rozkleić ją na całą ścianę i spisać tam wszystkie swoje uczucia! Myślę, że efekt zaskcozenia i wzruszenia gwarantowany! 

 

Kufer Wspomnień:

Kreatywne pudełko z Waszymi wspólnymi wspomnieniami.

Jak przygotować?

Kufer można zrobić samemu, można przerobić jakiś szakupiony staroć albo po prostu zakupić gotowy. Do środka można włożyć zdjęcia, nagraną płytę z „Waszymi” piosenkami, miłosny list, bilety na wymarzony koncert i inne ciekawe przedmioty, które kojarzą się Wam z cudownymi wspólnymi chwilami.

Fotografia ze strony: http://rozana-laweczka.blogspot.com/2015/07/on-ona.html

 

Słodkości z miłości

To insipiracja mojej najlepszej przyjaciółki, którą od dziecka zwę siostrą ;) 

Jak przygotować?

Zacznijmy od przygotowania czekoladek. Ja proponuję takie w formie serduszek, które możecie zrobić ropuszczając czekoladę do serduszkowej formy na lód. Przed włożeniem do lodówki (aby zastygły) możecie dodać różne bakalie, wiórki kokosowe lub zupełnie poszaleć, robiąć łaciate pralinki ;) Gotowe czekoladki pakujemy do folijek i obwiązujemy wstążeczkami, doczepiając do każdej karteczkę z napisem: "Zjedz mnie, kiedy będziesz smutny", "Zjedz mnie, kiedy mocno zatęsknisz", "Zjesz mnie, kiedy będziesz na mnie wściekły...",itp

 

  

Miłosny bieg po skarb

Prezent ten jest podobny do tzw. „biegów harcerskich”.

Jak przygotować? 

Przygotowujemy mapę w kształcie serca, którą rozrywamy na np. 4 części. Pierwszą część wręczamy ukochanej osobie i mówimy jej „aby kierowała się do punktu zaznaczonego X na danym kawałku mapy”  à kiedy dociera na miejsce, czeka na nią/na niego np. coś miłego (łakoć, wyznanie, kwiat) + jakaś  zagadka, której rozwiązanie pozwoli jej dotrzeć do drugiego punktu à tam czeka na nią/ na niego kolejny element z kolejną zagadką à itd. Aż dociera do miejsca, gdzie np. czekamy na nią My i piękna kolacja ;)

przestrzen-milosci-komentarz-liturgiczny-622x414

 

 Płyta z "Waszą Muzyką"

Czyli taka, która kojarzy Wam się z różnymi wspólnymi chwilami.

Jak przygotować? 

Należy kupić czystą płytę i nagrać na niej wszystkie te utwory, które kojarzą się Waszej dwójce z pięknymi przeżyciami, a następnie nadać im własne tytuły do spisu treści np. zamiast oryginalnego „I will always love You” to „Nasz pierwszy pocałunek”, „Podróż do Barcelony”, itp. Następnie za pomocą kolorowych folii przygotować cudowną grafikę na płycie i wykończyć piękną okładką....!

 

To już wszystkie moje inspiracje Walentynkowe przygotowane na ten rok... Do tego wycieczka lub dobra kolacja w domowym zaciszu czy restauracji i zapowiada się cudowny wieczór ;)

 

Jeśli jednak jesteście daleko od siebie (chociaż blisko też możecie być!) koniecznie skorzystaj z tej inspiracji. Mimo, że go nie znam, myślę, że chłopakowi należą się duże brawa... ;)

https://www.youtube.com/watch?v=ovzcIMzH3K0

 

Chociaż post jest modyfikowany... przyznam szczerze, że mocno się napracowałam - mam zatem nadzieję, że wybierzesz coś dla swojej ukochanej/swojego ukochanego.

 

A jakie są Wasze inspiracje? Może moglibyście coś dodać do tej listy?

 

Panna Joanna

Ps: …a jeśli zabraknie Wam czasu (absolutnie w wyjątkowej sytuacji) kupcie tylko dużą kokardę, którą pięknie obwiążcie "siebie"…;)

Masz problem w związku?
Chciałbyś poprawić swoje relacje  z partnerem?
Marzysz o tym, aby ożywić Wasze życie seksualne?
Potrzebujesz profesjonalnej porady psychologicznej?  Inspiracji? Zwykłej rozmowy?
Interesuje Cię pojedyncza konsultacja? A może kilka spotkań online?
*Pierwsza konsultacja 30 min - darmowa
*Kolejne spotkania - według cennika
Nie czekaj! Zapytaj o Drogę!
Napisz do mnie za pomocą poniższego formularza lub na adres: poradniaonline.kontakt@gmail.com
Pozdrawiam ciepło,
Panna Joanna
Ps: Gwarantuje anonimowe konsultacje.
Wysyłając ten formularz, akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Joanna Karnas

Jestem psychologiem ze specjalizacją rodzinną.
Trenerem relacji damsko-męskich.
Pasjonatką życia, a przede wszystkim MIŁOŚCI !
Zapraszam Cię w podróż po tej krainie. Być może odnajdziesz drogowskaz idealnie pasujący do Ciebie!