DLA

NIEJ

 

IDŹ

DLA

NIEGO

 

IDŹ

  951like
  350Wasze listy
 50Artykuły
  310Godziny szkoleń

poradnia ONline

Seks

Zwiększ satysfakcję z Waszych relacji intymnych

więcej

Seks

Zdrowe relacje

Zbuduj zdrowe i satysfkacjonujące Was oboje relacje

więcej

Zdrowe relacje

Wspólny Czas

Najlepsze pomysły na wspólnie spędzony czas

Więcej

Wspólny czas

 

 

Gdyby płacili za marzenia… byłabym milionerką!

I choć to oklepany tekst, serio tak uważam… Praktycznie codziennie przychodzi mi do głowy jakaś nowa ciekawa myśl, którą chciałabym zrealizować. Obieram cele, kreuje idee, napastuje nimi mojego Lubego… i co najważniejsze – naprawdę staram się je realizować. A jeśli coś naprawdę nie idzie zgodnie z planem…  nie porzucam tego, a po prostu przekładam na lepszy czas… taki, w którym moje zasoby będą dopasowane do postawionych celów.

 Skłamałabym jednak mówiąc, że jestem maniaczką planowania i efektywnego zarządzania czasem. Bo chociaż kiedyś starałam się być wzorowo „poukładana”, to dzisiaj wiem, że ta cecha nawet wypracowana – zupełnie nie współgrałoby z moją osobowością.

Lubię spontaniczność i niewielkie dawki chaosu od czasu do czasu, jednak  tak jak większość zdaję sobie sprawę z potrzeby prowadzenia kalendarza, a wspólne plany buduję na podstawie stworzonej przeze mnie zasady -  A.I.R.P.R.O (pisałam o niej tutaj… Rok 2015 - Rokiem Bliżej Siebie ). Zgodnie z nią staram się również realizować nasze wspólnie zapisane marzenia, które widnieją na kredowej tablicy na wprost wejścia do mieszkania…

 

 

 Inspirująca Tablica Marzeń…

To naprawdę magiczna czarna ściana… ! A to dlatego, że zapisaliśmy na niej nasze wspólne marzenia… te mniejsze i te większe… te do zrealizowania na już i te do spełnienia w najbliższej przyszłości. A dzięki temu, że codziennie ją mamy przed oczami – nie zapominamy o obranych celach!

 Taką też listę polecam stworzyć Wam! To świetna zabawa, pomysł na randkę… ale przede wszystkim czas do refleksji nad tym jakie są Wasze marzenia… te osobiste, te które możecie zrealizować we dwoje i te, które od początku do końca są Waszymi wspólnymi .

Pamiętajcie jednak obydwoje o terminowości i odpowiedzialności za wykreowaną listę… tak, aby nie skończyło się na samym spisaniu celów, bez konkretów co do ich realizacji!

 

 

Wspólna Realizacja Planów…

Realizacja własnych marzeń to jedno, pomoc w spełnianiu planów ukochanej osobie to drugie, a urzeczywistnianie wspólnych celów to trzecie. Wszystkie one jednak, mogą dać nam osobistą radość i niesamowitą satysfakcję – niezależnie czy wiążą się ze spełnianiem własnych potrzeb, czy z pomocą w realizacji potrzeb najbliższych nam osób.  

Urzeczywistnianie marzeń i ustanowionych celów, za którymi kryją się nasze wewnętrzne potrzeby  jest podstawą dla każdej relacji: tej z samym/samą sobą, tej z ukochaną osobą i tej z całym otoczeniem… Poszerza samoświadomość, buduje poczucie własnej wartości i tworzy bliskość oraz ogromną więź między najbliższymi sobie ludźmi.

Dzięki nim możemy tworzyć naszą własną biografię… nasz plan życiowy, który świadomie realizowany pomoże nam w tworzeniu takiej rzeczywistości, w której możemy być naprawdę spełnionymi osobami J

Dlatego też, zachęcam Was do tworzenia własnych marzeń, do wiary w marzenia najbliższych nam osób i do kreowania wspólnych celi na ten nadchodzący Nowy Rok!

 

Podsumowanie I Trochę Prywaty Na Zakończenie 2015 Roku…

Jeśli chodzi o rok 2015… moim największym sukcesem jest to, co powstało tutaj! Ta strona… teksty, listy, projekty… ale przede wszystkim grono fantastycznych osób, które udało mi się poznać dzięki niej!

Mnóstwo radości przysporzyły mi również zrealizowane kursy do pracy z parami i małżeństwami. Wiem, że zdobyta na nich wiedza z pewnością będzie procentować w jeszcze lepszą jakością mojej pomocy dla Was J

Patrząc na nasze wspólne plany – rok 2015 był również bardzo owocny w nowe inspirujące doświadczenia. Kurs bachaty, kilkudniowy spływ kajakowy, wynajęcie większego mieszkania (przeprowadzając się z Poznania do Krakowa), zwiedzanie Londynu, romantyczne wakacje w Grecji, skok spadochronowy i pierwsze wspólne święta… - wszystkie one zostały pomyślnie zrealizowane !

 

Rok 2016…

W tym roku na blogu oprócz wielu ciekawych artykułów, powstanie również bardzo inspirujący projekt „Regeneracji Związku”, który wystartuje już w styczniu… a zakończyć pierwszym e-bookiem w moim wydaniu!

Rok 2016 będzie też tym, w którym rozpocznę kurs z psychoterapii, a także całoroczną szkołę terapii par. Jeśli pozwolą mi na to fundusze będę posiadaczką kolejnej bazy niesamowitej wiedzy!

Natomiast plany dla naszej dwójki są w trakcie tworzenia…

Obecnie wzięliśmy się za marzenia bliższe mojemu Lubemu… a więc wyjazd do USA na mecze NBA, aby zobaczyć jak jego idol w ostatnich dla siebie meczach, kończy swoją karierę. Oprócz sportowych rozgrywek, chcemy dodatkowo zwiedzić Chicago, którego nie udało nam się zobaczyć dwa lata temu, kiedy podróżowaliśmy po Ameryce…

Kolejny plan z listy, który od Nowego Roku będziemy opracowywać w szczegółach to własna firma. Mamy kilka fajnych pomysłów, które przy wspólnym zaangażowaniu mogą naprawdę zostać zrealizowane.

Oprócz tego chcemy razem zacząć uczyć się od podstaw jakiegoś języka obcego – takiego, którego żadne z nas nigdy się nie uczyło, aby móc razem przełamywać bariery komunikacji…

Co jeszcze?! To się okaże… bo zarówno moja osobista jak i nasza wspólna lista są zawsze otwarte na nowe idee…  ;)

 

A Wy? Z jakim podsumowaniem kończycie 2015 rok? Jakie macie plany na nadchodzący czas? Stworzyliście spis swoich osobistych celów?

A może wykreowaliście już marzenia do realizacji dla Waszej dwójki lub całej rodziny?

 

 

Ściskam mocno i przesyłam mnóstwo energii do realizacji marzeń na ten Nowy Rok,

Panna Joanna

 

Ps: Czasem  wystarczy się odważyć, by przeżyć coś wspaniałego…

 

 

 

 

Masz problem w związku?
Chciałbyś poprawić swoje relacje  z partnerem?
Marzysz o tym, aby ożywić Wasze życie seksualne?
Potrzebujesz profesjonalnej porady psychologicznej?  Inspiracji? Zwykłej rozmowy?
Interesuje Cię pojedyncza konsultacja? A może kilka spotkań online?
*Pierwsza konsultacja 30 min - darmowa
*Kolejne spotkania - według cennika
Nie czekaj! Zapytaj o Drogę!
Napisz do mnie za pomocą poniższego formularza lub na adres: poradniaonline.kontakt@gmail.com
Pozdrawiam ciepło,
Panna Joanna
Ps: Gwarantuje anonimowe konsultacje.
Wysyłając ten formularz, akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Joanna Karnas

Jestem psychologiem ze specjalizacją rodzinną.
Trenerem relacji damsko-męskich.
Pasjonatką życia, a przede wszystkim MIŁOŚCI !
Zapraszam Cię w podróż po tej krainie. Być może odnajdziesz drogowskaz idealnie pasujący do Ciebie!