DLA

NIEJ

 

IDŹ

DLA

NIEGO

 

IDŹ

  951like
  350Wasze listy
 50Artykuły
  310Godziny szkoleń

poradnia ONline

Seks

Zwiększ satysfakcję z Waszych relacji intymnych

więcej

Seks

Zdrowe relacje

Zbuduj zdrowe i satysfkacjonujące Was oboje relacje

więcej

Zdrowe relacje

Wspólny Czas

Najlepsze pomysły na wspólnie spędzony czas

Więcej

Wspólny czas

 

 

Podobno szczęśliwy związek budują tak naprawdę zupełnie małe „rzeczy”. I choć jest to powtarzane jak mantra przez różnych znawców „tematu” ( psychologów, coachów, autorów różnych „miłosnych” bestsellerów)… my i tak szukamy cudownego, a co za tym idzie niezwykłego specyfiku na WIELKĄ MIŁOŚĆ DO GROBOWEJ DESKI.

A jakież jest nasze rozczarowanie, kiedy dowiadujemy się, że tak naprawdę nie ma złotego środka na idealny związek dwojga… I  żaden poradnik, ani żaden terapeuta, ani nikt inny nie jest w stanie dać nam gotowego rozwiązania na tacy, które zadziała od tak… jeśli my sami nie będziemy zmotywowani, aby owe wskazówki wykorzystać na poczet własnej relacji.

Wierzę jednak, że jeśli mnie odwiedzacie… macie od groma tej motywacji w sobie! I tak jak ja, co dzień staracie się inwestować w swój związek J . Dlatego właśnie dziś, pokażę Wam jeden z tych wielu „małych gestów”, które powinniśmy serwować w naszym związku każdego dnia… niezależnie od  czasu jego trwania…

 

Zwyczaje i Rytuały…

… to właśnie o nich chciałabym Wam dzisiaj przypomnieć i o tym jak ważne miejsce powinny zajmować w Waszej relacji.

 

Dzień Randek…

Kiedy dzwoni do mnie telefon, a osoba po drugiej stronie słuchawki proponuje mi spotkanie we wtorkowy wieczór, zawsze odpowiadam, że to niemożliwe… ponieważ ja i Luby mamy dzień randkowy!  I choć dla mnie to nic nienormalnego… większość moich rozmówców ogarnia zdziwienie, a po drugiej stronie słuchawki „słychać” ciszę… która chyba dziwi mnie tak samo jak ich moja wcześniejsza odpowiedź.

No i wtedy tłumaczę… że w naszym związku wtorek to dzień wspólnego randkowania. Bo choć pracujemy w jednym mieszkaniu i mogłoby się wydawać, że spędzamy ze sobą mnóstwo czasu… tak naprawdę całymi dniami siedzimy w dwóch osobnych pokojach, z przerwami na wspólne posiłki… Dlatego wtorki, kiedy obydwoje mamy wolne wieczory, to idealny czas na wspólne spędzanie czasu. Tydzień temu byliśmy razem na prozdrowotnej konferencji, dwa tygodnie temu na kolacji i w kameralnym kinie… a na ten wtorek wybraliśmy siłownię i wspólne wycinanie dyni na Hallowen, która dumnie spoczęła na naszym balkonie.

 

Wspólne obżarstwo, świeży sok z pomarańczy, owsianka i herbata z kompletem…

Tak jak wspomniałam już wyżej… przynajmniej jeden posiłek dziennie jemy razem.  I nieważne czy to śniadanie, obiad, kolacja… czy kanapka zjedzona na dywanie… ważne, że daje nam to możliwość celebrowania wspólnego posiłku… ;) .  A kiedy dodamy do tego rytuał wyciskania świeżego soku (przynajmniej kilka razy w tygodniu), ostatnio namiętnie gotowaną przez Lubego  owsiankę lub herbatę z kompletem (czytaj z miodem i z cytryną) to już wiadomo, że jesteś u nas w domu!

Myślę, że taki zwyczaj istnieje również w Waszych domach, a jedzenie jest tak naprawdę pretekstem do długich (lub chociaż krótkich) wspólnych rozmów!

 

Zasypianie i jedna kołdra…

Zawsze kiedy czytałam, że wspólne zasypianie dodaje bliskości relacji, głośno się śmiałam. Nie wierzyłam słowom ani badaniom… dopóki nie sprawdziłam na nas. Teraz wiem, że  to faktycznie ma sens… i wcale nie chodzi tylko o seks.  W ciągu dnia partnerzy nie zawsze mają czas, żeby się zatrzymać, dać sobie bliskość i ciepło, dlatego też zasypianie we dwoje to idealna propozycja, szczególnie dla tych par, które w ciągu dnia mają mało czasu dla siebie. U nas sprawdza się to doskonale (chociaż czasem czekam do 1 w nocy, kiedy Luby wróci z treningu… ;)) +  jedna duża kołdra (2,0m x 2,2m) sprawia, że czujemy się komfortowo, a nasze ciała mogą być całą noc blisko siebie.

 

Trzymanie za ręce…

Wcale nie uważam, że tylko „przesłodzone” pary chodzą za rękę albo te które mają krótki staż. Moim zdaniem, chodzą te, które tego chcą i dla których jest to istotny element związku.  Od zawsze wzruszał mnie widok dziadków, którzy spacerują  za rękę po parku… dlatego też ten zwyczaj jest tak ważny dla mnie i z przyjemnością pielęgnujemy go w naszym związku. Jeśli tylko wychodzimy z domu razem i mamy wolne ręce, to nawet w drodze do sklepu zobaczysz nas trzymających się za dłonie ;)

 

Wakacje We Dwoje…

Nie ukrywam, że ten zwyczaj wprowadziłam u nas ja. I choć mój Luby początkowo nie był przekonany co do corocznych urlopów tylko we dwoje, myślę, że po tych wakacjach… udało mi się go przekonać! I nie chodzi wcale o to by co roku jeździć do Juraty, do tego samego hotelu, na tą samą plażę… ale o to, aby razem odkrywać, przeżywać i pielęgnować to, na co na co dzień nie zawsze jest czas.

Tego lata wybór należał do mnie i padło na malownicze Zakynthos, w przyszłym roku decyzję będzie podejmował Luby ;)

 

 

 

To tylko kilka z naszych rytuałów, o które staramy się wspólnie dbać. Ale ile par, tyle ciekawych zwyczajów… 

Znam takich dwoje...

 

…ze wspólną pasją…

… którzy od rana do wieczora potrafią wspinać się po „ściankach” albo od poniedziałku do piątku poświęcają godzinę dziennie na wspólne ćwiczenia.  A co najważniejsze obydwoje to uwielbiają!

…od świeżych bułek…

…którzy za rytuał przyjęli codziennie kupowanie świeżych bułek. Serio… każdego dnia tygodnia chodzą na zmianę po cieplutkie i chrupiące pieczywo do pobliskiej piekarni.

…z muzyką w duszy…

…którzy przynajmniej jeden wieczór spędzają na wspólnym słuchaniu muzyki. Puszczają sobie nawzajem swoje ulubione kawałki, leżą na podłodze głowami do siebie i totalnie się relaksują.

…od długich kąpieli…

…którzy spędzają dwa wieczory w tygodniu na wspólnym wylegiwaniu się w wannie. Prowadzą długie rozmowy i pielęgnują wzajemnie swoje ciała…czasem dodają świece i dobrą muzykę w tle... 

 

I oni wszyscy zgodnie twierdzą, że są w fajnych i satysfakcjonujących relacjach!

A Wy?

Jakie macie zwyczaje? Jakim rytuałom poddajecie własne związki?

 

 

Panna  Joanna

 

Ps: To wszystko, to naprawdę małe gesty... takie na które stać każdego z nas… takie, o których zawsze prawie moim znajomym, klientom i tym, którzy szukają u mnie pomocy dla swojej relacji.

Takie, które są cenne dla każdego szczęśliwego związku…

a przecież każdy z nas chce mieć właśnie taki!

Masz problem w związku?
Chciałbyś poprawić swoje relacje  z partnerem?
Marzysz o tym, aby ożywić Wasze życie seksualne?
Potrzebujesz profesjonalnej porady psychologicznej?  Inspiracji? Zwykłej rozmowy?
Interesuje Cię pojedyncza konsultacja? A może kilka spotkań online?
*Pierwsza konsultacja 30 min - darmowa
*Kolejne spotkania - według cennika
Nie czekaj! Zapytaj o Drogę!
Napisz do mnie za pomocą poniższego formularza lub na adres: poradniaonline.kontakt@gmail.com
Pozdrawiam ciepło,
Panna Joanna
Ps: Gwarantuje anonimowe konsultacje.
Wysyłając ten formularz, akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Joanna Karnas

Jestem psychologiem ze specjalizacją rodzinną.
Trenerem relacji damsko-męskich.
Pasjonatką życia, a przede wszystkim MIŁOŚCI !
Zapraszam Cię w podróż po tej krainie. Być może odnajdziesz drogowskaz idealnie pasujący do Ciebie!