DLA

NIEJ

 

IDŹ

DLA

NIEGO

 

IDŹ

  951like
  350Wasze listy
 50Artykuły
  310Godziny szkoleń

poradnia ONline

Seks

Zwiększ satysfakcję z Waszych relacji intymnych

więcej

Seks

Zdrowe relacje

Zbuduj zdrowe i satysfkacjonujące Was oboje relacje

więcej

Zdrowe relacje

Wspólny Czas

Najlepsze pomysły na wspólnie spędzony czas

Więcej

Wspólny czas

„Aśka, nie będę szukał dziewczyny w Internecie, to już byłoby całkiem żenujące" , „Nie założę konta na portalu randkowym, żeby wszyscy pomyśleli, że jestem jakaś zdesperowana – nigdy!" , „Nie wierzę, że na takich stronach są jacyś fajni ludzie, pewnie większość takich, co sobie nie potrafią poradzić w życiu", „Taaa...miłość przez Internet, ile znasz takich par..."?

Z osiem, dziesięć, a może nawet więcej. Znam i wciąż poznaję. Czy są jacyś dziwni, niezwykli, inni? Nie! To normalne, sympatyczne pary, które wybrały po prostu inną, nietradycyjną drogę poznania siebie nawzajem.

 

Kiedy zapraszam ich do opowiedzenia swojej historii na potrzeby artykułu są zaskoczeni, ale po chwili zgodnie uznają, że jeśli mogą być przykładem dla innych „nieśmiałków", „powątpiewających", „wystraszonych" z chęcią podzielą się swoimi przeżyciami ze mną.

 

Nie chcą, abym opowiadała ich historie w szczegółach na stronie, ale zgadzają się, abym na ich podstawie wyciągnęła ogólne, pomocne wnioski dla innych. Dlatego też, właśnie tak robię ;)

 

Oto co, dzięki przepytanym „parom" udało mi się zgromadzić i zapisać...

 

Znajomości przez Internet są zawierane z różnych powodów, ale co zaskakujące na portalach randkowych przeważają osoby, które szukają naprawdę głębokich relacji (szczególnie na tych odpłatnych). Nie próbują znaleźć kogoś na chwilę, na zapchanie czasu, na pozbycie się nudy – ale kogoś, z kim będą mogli dzielić swoje przeżycia i pasje. Kogoś dzięki komu będą mogli czuć się potrzebni, kochani – kogoś kto będzie ich przyjacielem i partnerem. Kogoś dla kogo będą jedyni, wyjątkowi, kogoś z kim będą szczęśliwi.

 

Poszukują osoby z rożnych środowisk, w różnym wieku i z różnymi doświadczeniami. Nastolatki wierzący w wielką miłość (tacy z doświadczeniem i tacy zupełnie bez), rozwodnicy z bagażem trudnych przeżyć, osoby starsze po śmierci współmałżonka. Poszukują i znajdują, jak w wypadku historii, które było mi dane usłyszeć.

 

Ale czy zawsze jest tak łatwo? Tak przyjemnie?

 

Otóż nie! Obawy? Lęk? Chwile zawahania? To zupełnie normalne stany, towarzyszące osobą, które próbują znaleźć partnera w sieci:

 - Po pierwsze obawiają się oceny rodziny i przyjaciół (gdyż nadal nie jest to na tyle popularna „czynność", aby można było ją porównać z zawieraniem znajomości na przyjęciu, w klubie sportowym, a nawet przypadkowo: w autobusie, na ulicy). Boją się usłyszeć, że poszukiwanie miłości w internecie jest desperackim i dziwacznym krokiem.
- Po drugie obawiają się samej osoby poznanej w sieci. Przecież tyle się słyszy o stalkingu, zboczeńcach, psychopatach i innych niebezpiecznych ludziach, którzy wykorzystują Internet do znalezienia swoich ofiar.
- Po trzecie obawiają się porażki związanej z odrzuceniem. Jeżeli w realnym świecie doświadczyli wielu porażek na tle związków z innymi, nie jest im łatwo przełamać strach, tworząc w głowie wizję kolejnego zawodu.
- Po czwarte, jeśli próbowali już takiego typu zawierania znajomości, a po kilku spotkaniach okazało się, że internetowy wybranek zupełnie odbiega od jego/jej oczekiwań, rezygnują z dalszych poszukiwań tą drogą.

 

Wielu osobom trudno jest pokonać powyższe obawy i mimo kilku prób, rezygnują z takiej możliwości poznania miłości swojego życia. Jednak według moich bohaterów– przy uświadomieniu sobie powyższych obaw i zagrożeń, wynikających z poszukiwania partnera w sieci oraz zachowaniu maksimum ostrożności, można podjąć taką próbę i odnaleźć swoją drugą połowę.

 

Osobiście jednak nie jestem zwolenniczką poszukiwania miłości przez gry online, portale społecznościowe, czaty i inne miejsca w sieci, gdzie nie do końca można zidentyfikować osobę siedzącą po drugiej stronie monitora. Ze względu na Wasze bezpieczeństwo i prawdziwą szansę spotkania kogoś, kto szuka partnera w sieci, w takim samym celu jak wy – polecam Wam korzystanie z portali randkowych (szczególnie tych odpłatnych).

 

Jeśli zastanwiacie się jaki portal randkowy będzie najbardziej odpowiedni dla Was, z całym sercem mogę polecić Wam stronę, zarekomendowaną mi przez jedną ze znajomych par, a mianowicie: Raport Kupidyna, na której znajdziecie zestawienie najpopularniejszych serwisów internetowych dla singli szukających partnera.

 Ja natomiast, jeśli zdecydowałabym się na szukanie partnera tą drogą, wybrałabym nie bez powodu najpopularniejszy portal rankdowy w Polsce jakim jest Sympatia.pl . Na owym portalu jest duża baza aktywnych uczestników z polski i zza granicy. Portal posiada wiele funkcji kojarzenia partnerów (m.in. test dopasowań), wiele opcji wyszukiwania i kontaktowania się z zarejestrowanymi użytkownikami. Co najważniejsze weryfikacja osób przebiega poprzez ręczną moderację ofert na podstawie danych z dowodu osobistego, co zapewnia duże bezpieczeństwo. Dodatkowym atutem portalu, jest fakt iż od początku istnienia pozwolił połączyć się ponad 200 parom, których historie zakończone happy endem (niejednokrotnie na ślubnym kobiercu) można przeczytać na Historie miłości w sympatia.pl . Na tej też stronie poznała się większość moich bohaterów.

 Inne znane płatne portale randkowe jakie zostały mi polecone to: Dopasowani, Polskie Serca, MyDwoje (wszystkie z wymienionych cieszą się podobną popularnością, jednak różnią się funkcjami i kosztem miesięcznego abonamentu).

 Jeśli jednak, ktoś z Was będzie próbował po raz pierwszy szukania partnera w sieci i chciałby początkowo zobaczyć jak mniej więcej funkcjonują takie serwisy randkowe polecam skorzystać z bezpłatnych portali randkowych (na których poznały się 4 ze znajomych mi par), a mianowicie : Badoo, a także HelloPll . Pamiętajmy jednak o niezbędnej ostrożności, gdyż tutaj weryfikacja użytkowników przebiega zazwyczaj na podstawie informacji, które łatwo sfałszować.

 

Historie moich bohaterów, to historie prawdziwych miłości. Po prostu, pewnego dnia postanowili zaryzykować i znaleźć alternatywę dla dotychczasowych sposobów poszukiwania partnera. Założyli konta na portalach randkowych, a po kilku tygodniach znajomości online, postanowili spotkać się w realnym świecie – zazwyczaj na miejsce pierwszego spotkania wybierając spacer lub gustowną kawiarnię.

 Co najbardziej cenią sobie dzięki zawarciu znajomości w ten sposób?

 Wszyscy, znowu zgodnie opowiadają, że najcenniejsze jest dla nich to, że najpierw mogli poznać czyjąś osobowość...kogoś charakter, zainteresowania, sposoby na spędzanie wolnego czasu, marzenia, plany. A dopiero w drugiej kolejności podczas realnego spotkania – rzeczywisty wygląd, sposób ubioru. I, że takie rozpoczęcie znajomości pozwoliło im na dużo szybsze zawarcie głębokiej relacji, która teraz pięknie kwitnie i owocuje w kolejnych wspólnych planach.

 

 A wy znacie takie historie? A może sami jesteście dowodem na to, że taka miłość istnieje?

 

Panna Joanna

PS: Osobiście gorąco Was zachęcam do takiej próby, do dania sobie szansy znalezienia prawdziwej miłości również w taki sposób – fakt, czasem na drugim końcu Polski, świata…ale czy dla tego wyjątkowego uczucia nie jest warto, pokonać kilometrów tych rzeczywistych i tych, które tkwią w Naszych przekonaniach?!

Masz problem w związku?
Chciałbyś poprawić swoje relacje  z partnerem?
Marzysz o tym, aby ożywić Wasze życie seksualne?
Potrzebujesz profesjonalnej porady psychologicznej?  Inspiracji? Zwykłej rozmowy?
Interesuje Cię pojedyncza konsultacja? A może kilka spotkań online?
*Pierwsza konsultacja 30 min - darmowa
*Kolejne spotkania - według cennika
Nie czekaj! Zapytaj o Drogę!
Napisz do mnie za pomocą poniższego formularza lub na adres: poradniaonline.kontakt@gmail.com
Pozdrawiam ciepło,
Panna Joanna
Ps: Gwarantuje anonimowe konsultacje.
Wysyłając ten formularz, akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Joanna Karnas

Jestem psychologiem ze specjalizacją rodzinną.
Trenerem relacji damsko-męskich.
Pasjonatką życia, a przede wszystkim MIŁOŚCI !
Zapraszam Cię w podróż po tej krainie. Być może odnajdziesz drogowskaz idealnie pasujący do Ciebie!